Trim.no søk
Partnere

Kroppsbygging & fitness

Alt om slanking

För oss som tränar!
Treningsblogg.no

Anbefalte blogger:
Tjukken på kur -Nerfherders blogg om å være på evig kur…

Oppheim har nå noe ledig tid og kan dermed påta seg personlig veiledning i form av vurdering/gjennomgang av treningsopplegg og/eller utarbeidelse av personlig tilpassede treningsopplegg. Send forespørsel til oppheim@trim.no

Ord fra hjemmesiden
De to vitnene kan felle den siktede
Flere på hjemmesiden.
annonse:
annonse:
annonse:
annonse:
annonse:
annonse:
Om Trim.no AS | Annonsere | Programmer & hefter | Trim.no på din side/RSS | Behandlingsopplegg | Kontakt oss
Velkommen, Gjest. Vennligst logg inn eller registrer deg.
Har du ikke mottatt e-post for aktivering ?
22/05 - 2012, 01:46:51

Logg inn med brukernavn, passord og innloggingstid
Søk:     Avansert søk
703036 innlegg i 57008 emner av 28866 medlemmer
Nyeste medlem: pølsaporsgrunn
* Hovedside Hjelp Søk Logg inn Registrer
+ 
|-+  Kosthold & kosttilskudd
| |-+  Kosthold
| | |-+  Grønnsaker og frukt
« forrige neste »
Sider: [1] Til bunnen Skriv ut
Skrevet av Emne: Grønnsaker og frukt  (Lest 377 ganger)
L-Beef
Nytt medlem
*

Karma: +0
Innlegg: 30


Vis profil
« på: 03/02 - 2012, 13:28:14 »

Hei

Har trent noen år nå, men egentlig aldri satt meg ordentlig inn i spørsmålet om behov for grønnsaker og frukt i sammenheng med trening. Alltid spist litt av det, men aldri like konsentrert som proteiner, karbohydrater osv.

Etter som jeg har fått greie resultater uten for mye fokus på dette, går jeg ut i fra at det ikke er store mengdene som skal til.

Men, er det noen som har peiling på nøyaktig hvordan grønnsaker/frukt påvirker bodybuilding/styrketrening? Eventuelt hvor mye det bør settes fokus på og hvilke sorter som anbefales?

Takknemlig for alle svar!
Loggført
RichardAugust
Småsterk
****

Karma: +8
Innlegg: 431


Legende


Vis profil E-post
« Svar #1 på: 03/02 - 2012, 13:41:42 »

Grønsaker: Inneholder masse vann! (Veske) Men ellers inneholder grønsaker litt av Vitaminer, Antioksidamter, mineraler og andre stoffer. Slik vi trenger.


Frukt: Ikke bra med for mye frukt, (Sukker...) Men frukt ellers inneholder mye Vitaminer, Antioksidamter, mineraler og andre stoffer som er viktig for å fungere riktig, Frukter pleier som oftest å være med Vitaminer, Antioksidamter, mineraler rik en grønsaker Smile
Loggført

L-Beef
Nytt medlem
*

Karma: +0
Innlegg: 30


Vis profil
« Svar #2 på: 06/02 - 2012, 20:59:53 »

ok:) det var noe sånt jeg kunne tenke meg.  Takk!
Loggført
goatmxx
Beryktet
*****

Karma: +14
Innlegg: 652


Sparta Warriors

morten@degernes.com
Vis profil E-post
« Svar #3 på: 07/02 - 2012, 07:21:33 »

I tillegg er det en del fiber i mye grønnsaker.

Du finner sikkert noen artikler om hvorfor vitaminer og mineraler er bra for å fungere riktig. Er lenge siden jeg leste om det selv, så har gått litt i glemmeboka Smile
Loggført
RichardAugust
Småsterk
****

Karma: +8
Innlegg: 431


Legende


Vis profil E-post
« Svar #4 på: 07/02 - 2012, 17:07:10 »

I tillegg er det en del fiber i mye grønnsaker.

Du finner sikkert noen artikler om hvorfor vitaminer og mineraler er bra for å fungere riktig. Er lenge siden jeg leste om det selv, så har gått litt i glemmeboka Smile
Glemte at det var masse fiber i grønnsaker Sad...
Loggført

goatmxx
Beryktet
*****

Karma: +14
Innlegg: 652


Sparta Warriors

morten@degernes.com
Vis profil E-post
« Svar #5 på: 08/02 - 2012, 10:50:46 »

http://www.fitnessprat.no/f48/informasjon-om-vitaminer-og-mineraler-7397/

Her har du litt å lese på Smile
Loggført
L-Beef
Nytt medlem
*

Karma: +0
Innlegg: 30


Vis profil
« Svar #6 på: 24/02 - 2012, 12:46:56 »

takk du, det var en nyttig link! Smile
Loggført
Sider: [1] Til toppen Skriv ut 
« forrige neste »
Gå til:  

Bygget på MySQL Bygget på PHP Powered by SMF 1.0.9 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC XHTML 1.0 godkjent! CSS godkjent!
Siden ble generert på 0.506 sekunder med 17 spørringer.
Kopirett © Trim.no AS, 6789 LOEN. Org. nr. 884 940 672 MVA. E-post: kundeservice@trim.no, redaksjonen@trim.no Ansvarlig redaktør: John Gunnar Oppheim.

Om Trim.no AS | Betingelser for bruk | Annonseringsinformasjon | Vær varsom plakaten | Redaktørplakaten